ludzie sztuka myśli archiwum

30 NUMER

Trudno powiedzieć, czy trzydziestka to nowy prefix, szczęśliwy numerek, a może liczba wykręconych numerów. Prym w skojarzeniach wiedzie telekomunikacja. Kiedyś wiedziałem, że numer kojarzy się z periodycznością czasopism.

Właśnie udało się opublikować 30 numer Enigmy. Jest więc powód do fety. Z okazji 10 numeru był tort jubileuszowy i specjalna konferencja prasowa. 20 wydanie świętowaliśmy w ten sposób, że zamieściliśmy tam same rozkładówki poetyckie. Co przygotowaliśmy z okazji 30 numeru? Nic.

Szok? Dlaczego? Po prostu nie było pomysłu i nie było się co silić na oryginalność. W związku z powyższym nie pozostaje mi nic innego, jak uprzejmie poinformować, że to właśnie 30 numer i że Enigma się znów rozkręca. Pismo systematycznie zwiększa objętość, przeobraża się i podobno, tak twierdzą czytelnicy, robi się coraz ciekawsze. Dzieje się tak być może za sprawą wielu nowych i młodych autorek i autorów.

Wszystkim, którzy są z nami od dawna i tym którzy od niedawna, a nawet od tej chwili, z okazji okrągłego 30 wydania Enigmy życzę bardzo smacznego!

Redaktor w imieniu redakcji

Juliusz Erazm Bolek
Zobacz inne artykuły tego autora